16 Ağustos 2017

Deneme Veritabanları

BENTHAM SCIENCE

Bentham Science’ta elektronik formatta 100’den fazla dergi yayınlanmaktadır. İlaç araştırma ve geliştirme, tıp alt uzmanlıkları, mühendislik, teknoloji ve sosyal bilimler alanlarında çeşitli disiplinleri kapsamaktadır. Dergiler, Journal Citation Reports, Medline, Index Medicus, PubMed, Scopus, Chemical Abstracts ve Embase gibi tanınmış indeksleme kaynaklarında yer almaktadır.

Cambridge University Press – Stahl Online

Stahl Online, University of California’da yürüttüğü çalışmalarla ünlenen Stephen M. Stahl’in kendi yayınları ve birlikte çalıştığı diğer uzmanların hazırladığı yayınlardan oluşan 26 kitaplık özel bir seçkidir.

GALE REFERENCE COMPLETE

“Gale Reference Complete” 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan arama araçları ile dünyanın önde gelen dergileri, referans kaynakları, arşiv belgeleri, ansiklopedileri ve edebi kaynakları platform içerisinde erişime açıktır.

HOMSY FLUID MECHANICS

Homsy,  içerisinde birçok farklı Akışkanlar Mekaniği ders içeriğini barındırır. Mühendislik temel eğitimi ile Fizik departmanlarının yoğunlukla yararlanabileceği online ders kaynağı olarak sunulabilir. 8 ana ders modülünde 800’den fazla multimedya içeriği sunar. İnteraktif uygulamaları ile değişkenlerin nasıl etki ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Math-Jax uygulaması sayesinde en doğru matematiksel formüllerin oluşturulmasını sağlar.

HUKUK TÜRK

Her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı, Kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, özü yazılmış, tasnifli İçtihatları içermektedir.

Resmi Gazete, günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri, Kanun Tasarıları, Yeni ve Değişen Mevzuat, Hukuk Sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) ve Hukuki Duyurular gibi faydalı servisler yer almaktadır.

“Hukuk Türk” ile birlikte, sürekli güncellenecek olan ve 250.000’i aşkın kayıt içeren “Türk Hukuk Kaynakçası” da 1930 yılından bu yana olan kaynakları içermektedir. Kitap, makale ve tez (Yüksek Lisans/Doktora) gibi türlere göre tasniflenmiştir.

LEXICOMP

Lexicomp; 1978 yılında kurulmuş olup, 70’den fazla eczacıyı da kapsayan 150’den fazla uzmana sahiptir, ayrıca 250’den fazla kurum dışı katılımcı çalışanı ile en kapsamlı Online İlaç Veritabanı üreticisi konumundadır. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. Lexicomp İlaç Hatalarının Azaltılması ve Hasta Sonuçlarının İyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

O’Reilly for Higher Education

Önde gelen kuruluşlardan erken sürüm başlıkları ve vaka çalışmaları dahil olmak üzere özel kitaplar, videolar ve öğrenme deneyimleri ile McGraw- Hill, Taylor & Francis, Wiley, HarperCollins ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın en saygın 200’den fazla yayıncısının kaynaklarını sunmaktadır. Ayrıca her gün O’Reilly for higher education’a yeni başlıklar eklenmektedir.

-30.000 saatlik video içeriği
-Endüstrideki en önemli uzmanlardan Vaka Çalışmaları, Öğrenme Yolları, Eğitim İçerikleri ve Çalma Listeleri, -Yüzlerce konuyu kapsayan 40.000’den fazla e-kitap -İş ve teknolojideki en büyük içerik seçeneklerini sunmaktadır.

Kullanıcı adı ve şifre bilgisi almak için : kutuphane@altinbas.edu.tr

The Company of Biologists

The Company of Biologists, biyoloji topluluğunu desteklemeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir yayın kuruluşudur.

Development, Journal of Cell Science, Journal of Experimental Biology, Disease Models & Mechanisms, Biology Open dergilerine, platform üzerinden erişim mümkündür.

THE ROYAL MARSDEN MANUAL

Klinik beceriler ve prosedürler üzerine dünyanın en popüler kitaplarından biri olan bu kaynak, en son araştırma bulgularına ve uzman klinik tavsiyelerine dayanan ayrıntılı prosedür kılavuzları sağlayarak hemşirelerin ve öğrencilerin klinik olarak etkili hasta odaklı bakım sunmalarını sağlar.

Wikilala

Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde “arama” yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. 2 milyona yakın Osmanlınca dokümana erişim sağlanabilmektedir.

World Library

World Library; elektronik formatta dünyanın en geniş kitap ve makale sunan platformudur. Dünyaca ünlü yazarlar tarafından oluşturulan eğitim, bilim, sosyoloji ve teknoloji gibi her alandaki e-kitapları, çevrimiçi olarak dinlenebilen veya MP3 formatında indirilebilecek binlerce sesli e-kitabı, çevrimiçi veya sınırsız indirme olanağı tanıyan milyonlarca makaleyi, sınırsız olarak PDF formatında indirebileceğiniz dergilerin binlerce elektronik kopyasını; akıllı telefon, e-book reader veya taşınabilir herhangi bir e-okuma cihazınızdan rahatlıkla okunmaya fırsat veren özellikleriyle kullanıcılara sunmaktadır.