16 Ağustos 2017

Deneme Veritabanları

GALE REFERENCE COMPLETE

“Gale Reference Complete” 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan arama araçları ile dünyanın önde gelen dergileri, referans kaynakları, arşiv belgeleri, ansiklopedileri ve edebi kaynakları platform içerisinde erişime açıktır.

Şifre için: Kütüphane Görevlisine Başvurunuz.

Bilgi için: kutuphane@altinbas.edu.tr

Health Research Premium Collection

6.000’den fazla tam metin sağlık ve tıp dergileri yer almaktadır. Bunun yanında eğitim videoları, gazeteler, konferans bildirgeleri, gri literatür ve daha fazla yayın türüne bu içerikten erişim sağlayabilirsiniz.

ProQuest Health Research Premium Collection ile Tıp Dergileri, Bilimsel Dergiler, Diğer Kaynaklar, Kitaplar, Konferans Bildirileri, Rakamlar, Dergiler, Gazeteler, Raporlar, Tablolar, Ticaret Dergileri, Çalışma Kağıtları, kanıta dayalı kaynaklar ve tam metin tezlerden oluşan geniş kapsamlı bir içeriğe erişebilirsiniz. Kanıta dayalı kaynaklara erişim oldukça önemlidir. Bu nedenle ProQuest binlerce makale ve 74.000’den fazla klinik araştırma kaydı ile deneysel çalışmalardan uzman görüşleri ve bulguları içerir.

Libguide Linki: https://proquest.libguides.com/healthresearchpremium

HUKUK TÜRK

Her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı, Kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, özü yazılmış, tasnifli İçtihatları içermektedir.

Resmi Gazete, günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri, Kanun Tasarıları, Yeni ve Değişen Mevzuat, Hukuk Sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) ve Hukuki Duyurular gibi faydalı servisler yer almaktadır.

“Hukuk Türk” ile birlikte, sürekli güncellenecek olan ve 250.000’i aşkın kayıt içeren “Türk Hukuk Kaynakçası” da 1930 yılından bu yana olan kaynakları içermektedir. Kitap, makale ve tez (Yüksek Lisans/Doktora) gibi türlere göre tasniflenmiştir.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız

Bilgi için : kutuphane@altinbas.edu.tr

O’Reilly for Higher Education

Önde gelen kuruluşlardan erken sürüm başlıkları ve vaka çalışmaları dahil olmak üzere özel kitaplar, videolar ve öğrenme deneyimleri ile McGraw- Hill, Taylor & Francis, Wiley, HarperCollins ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın en saygın 200’den fazla yayıncısının kaynaklarını sunmaktadır. Ayrıca her gün O’Reilly for higher education’a yeni başlıklar eklenmektedir.

-30.000 saatlik video içeriği
-Endüstrideki en önemli uzmanlardan Vaka Çalışmaları, Öğrenme Yolları, Eğitim İçerikleri ve Çalma Listeleri, -Yüzlerce konuyu kapsayan 40.000’den fazla e-kitap -İş ve teknolojideki en büyük içerik seçeneklerini sunmaktadır.

Kullanıcı adı ve şifre bilgisi almak için : kutuphane@altinbas.edu.tr

THE ROYAL MARSDEN MANUAL

Klinik beceriler ve prosedürler üzerine dünyanın en popüler kitaplarından biri olan bu kaynak, en son araştırma bulgularına ve uzman klinik tavsiyelerine dayanan ayrıntılı prosedür kılavuzları sağlayarak hemşirelerin ve öğrencilerin klinik olarak etkili hasta odaklı bakım sunmalarını sağlar.

Wikilala

Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde “arama” yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. 2 milyona yakın Osmanlınca dokümana erişim sağlanabilmektedir.