16 Ağustos 2017

Deneme Veritabanları

AYEUM

AYEUM, sosyal bilimler, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında, araştırmacılara yönelik online ve yüz yüze eğitim hizmeti vermek üzere kurulmuş, akademik bir eğitim platformudur.

CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS E-BOOK COLECTION

Cambridge University Press eBooks koleksiyonu, 44.000’den fazla elektronik kitap içermektedir. Tüm yayınların PDF’ine erişim söz konusudur ve aynı anda sınırsız sayıda okuyucu ile erişilebilinir.

DENTISTRY & ORAL SCIENCE SOURCE

Dentistry & Oral Sciences Source veri tabanı, yüzlerce dergi, kitap, monografi ve ticari dergi için tam metin, indeksleme ve özetler içerir. Ayrıca, orijinal eserlerin birçoğunun tam metinlerine bağlantı sağlayan taranabilir atıf bilgileri sunar.

E-OSMANLICA

eOsmanlıca toplam 79 dersten oluşan bir eğitim platformudur. Bu platforma özel kurgulanan oyunlaştırılmış (doğru/yanlış, eşleştirme, şıklı ve gördüğünü yaz vb.) sistemle e-Osmanlıca, 7’den 70’e ilgili herkese hitap edecek ve öğretecek şekilde tasarlanmıştır.

HOMSY FLUID MECHANICS

Homsy,  içerisinde birçok farklı Akışkanlar Mekaniği ders içeriğini barındırır. Mühendislik temel eğitimi ile Fizik departmanlarının yoğunlukla yararlanabileceği online ders kaynağı olarak sunulabilir.

KELİME.COM

Kelime.com sayesinde onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam ve etimolojik köken bilgisini, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeleri bulabilir ve detaylı arama yapabilirsiniz.

PRIMAL PICTURES – PREMIER PACKAGE

Primal Pictures – PREMIER PACKAGE, Dünyanın ilk 3 boyutlu anatomi atlası özelliğini taşıyan platform, insan anatomisine ait tüm katmanları interaktif bir şekilde modelleyerek tıp uzmanlarının çalışmalarına katkı sağlar.

WIKILALA

Wikilala, Sosyal bilimler başta olmak üzere hemen hemen tüm kategorilerde Osmanlı ve Erken Cumhuriyet dönemine ait (1729-1950) gazete, dergi ve kitaplara erişim sağlayan bir veritabanıdır.

Ceride-i Havadis, Cumhuriyet, Tasvir-i Efkâr, Servet-i Fünun, Ulus, Vatan ve Milliyet gibi Osmanlı ve Erken Cumhuriyet dönemi süreli yayınlara ulaşabilir ve tüm gazeteler içerisinde günümüz Türkçesiyle arama yapabilirsiniz.

Toplamda 2 milyon sayfası aşan 67 süreli yayın ve yüzlerce kitaba erişim sağlayan Wikilala, 1729’dan 1950 yılına kadar basılmış tüm gazete, dergi, kitap ve yazma eserleri bir araya toplamayı hedeflemekte ve içeriğini her geçen gün zenginleştirmektedir.