16 Ağustos 2017

Deneme Veritabanları

HukukTürk

2023 yılında eklenen 50.000 yeni içerikle, 1928’den günümüze yaklaşık 350.000 kaynakça, Başta Hukuk olmak üzere Uluslararası İlişkiler, İktisat, İşletme, Siyasi Bilimler, Ekonomi ve Kamu Yönetimi gibi temel alanları kapsamakta ve %70’inin tam metin içeriklerine ulaşılabilmektedir.

Akademisyen Online 

Sağlık bilimleri ve tıp başta olmak üzere tüm akademik bilim alanlarında 2500’ü aşan kitap sayısı ve 27.000’i aşan kitap bölümlerinin yer aldığı bir e-kitap platformudur.

LEGALING

İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce hukuk terimleri tercümesinde “profesyoneller için, profesyoneller tarafından” hizmet verme idealiyle yola çıkan, Türkiye’nin ilk İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce tam kapsamlı hukuk terimleri veri tabanıdır.

Legal Online

Online kütüphane ile; telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (575 ) ve 14 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (840 ) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Legalbank (Mevzuat)

Legalbank ile; içtihata (3.000.000 ) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (47.000 ) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb.) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (42.000 ) , tezlere (12.900 ) dilekçe ve belgelere (3.000 ) gerekçelere (400 ) online olarak erişilebilmektedir.

Muteferriqa 

7 milyon sayfa ve 660.000 görselden oluşan külliyat içeriği ile araştırma imkânı sunan Osmanlı Türkçesi keşif portalı Muteferriqa, Osmanlı İmparatorluğu’nda 18. yüzyıldan 20. yüzyılın ortalarına kadar yayımlanmış basılı materyallerden oluşan son derece zengin bir koleksiyon içerir.

Tümer Altaş Online Sınav Hazırlık Veri Tabanı

Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanı (e) YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık ve özellikle konuşma becerisini geliştirmeye yönelik İngilizce amacıyla oluşturulmuş bir veri tabanıdır.

  1. Kurumsal e-posta adresinizle (edu.tr ya da gov.tr) “Kayıt” oluşturun.
  2. Gelen onay e-postasındaki bağlantı adresini tıklayarak üyeliğinizi etkinleştirin.
  3. Giriş yaptığınızda tüm eğitimler etkinleşecektir.
  4.  “Derslerim” menü başlığından tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.

World Scientific Publishing Journal

World Scientific eBooks koleksiyonu, 10,000’den fazla elektronik kitaptan oluşmaktadır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin ders materyali olarak kullanabilecekleri World Scientific Publishing Textbook koleksiyonu içerisinde Türkiye’deki ders içeriklerine uyumlu 2,000’den fazla ders kitabına erişim sağlanmaktadır. İçeriği büyük ölçüde Fen Bilimleri, Mühendislik, Yaşam Bilimleri ve Finans alanlarından oluşmaktadır. Bünyesinde, Nobel Bilim Ödülü sahibi birçok bilim insanı editörlük ve yazarlık yapmakta, araştırma makaleleriyle katkıda bulunmaktadır.