16 Ağustos 2017

Abone Olunan Veritabanları

 

 

 

Access Pharmacy; eczacılık alanında, sürekli güncel tutulan farmakolojiden toksikolojiye tüm konuları kapsayan, site içi konu-anahtar kelime ile arama yapılabilen bir veritabanıdır. Kapsamında 31 adet e-kitabın yanı sıra konusunda isim yapmış profesörlerden sunumlar, animasyonlarla desteklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. İçeriğindeki soru bankası sayesinde eczacılık öğrencileri için ders çalışma, öğretim üyeleri için ise öğrencilerini sınama mümkün olmaktadır.

Erişim Linki : http://accesspharmacy.mhmedical.com/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 


 

PRIMAL PICTURES  – 3D Human Anatomy, insan anatomisi üzerine kapsamlı, dinamik, interaktif ve multimedya özelliklere sahip dünyanin ilk 3 boyutlu anatomi kaynağıdır. Bu interaktif kaynak, temel insan anatomisinin yanısıra vücudun bazi kısımları hakkında da eğitim modülleri sunmaktadır.

Primal Pictures,  3 Boyutlu insan anatomisi alanında  kapsamlı, detaylı ve eksiksiz hazırlanmış bir kaynak olduğu için Quens Award for Enterprice 2012 ödülünene layık görülmüştür.

Primal Pictures içinde yer alan modüllerin hepsi, vücudun ilgili kısmının fonksiyonlarını, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedürlerini gösteren üç boyutlu animasyonlar icermektedir. Primal Pictures içindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarinin onde gelen uzmanlari tarafindan hazirlanmis anlatim metinleri eşlik etmektedir. Primal Pictures’daki görüntüler, basit çizimler değildir. Tıbbi taramalar sonucunda elde edilen verilerin, anatomi uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yorumlanmasının ardından, yetenekli bir grafik uzmanları ekibi tarafından çok ileri düzey bir teknoloji kullanarak üretilmislerdir.

Erişim Linki : http://www.anatomy.tv/

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesi adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

Erişim Linki :

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ast

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

ClinicalKey, Elsevier’in medikal portföyüne, son çıkan kitaplara, dergilere, multimedya içeriklere ve 35’den fazla tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanına erişmenizi sağlar.

Doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır.

Erişim Linki: http://www.clinicalkey.com

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

National Science Foundation – NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 5,000’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor.

Hergün güncellenen DynaMed’in editörleri her gün 500’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir.

DynaMed hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.

Erişim Linki : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=dynamed

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ebook Central, Ekim 2019 itibari ile yaklaşık 206.000 elektronik kitap içermektedir.

–          Ekim 2019 tarihinde Taylor&Francisden 7.000 adet diğer yayıncılardan 3.000 adet yeni elektronik kitap veritabanına eklenmiştir.

–          Eylül 2019 da veritabanına Fransizca, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca başta olmak üzere birçok farklı dilden 9.000 adet kitap eklenmiştir. Veritabanı içerisinde 12 farklı dilden elektronik kitap yer almaktadır.

–          Ebook Central içerisinde yer alan kitaplar dünyanın en önemli yayıncılarından sağlanmaktadır. Her yıl yapılan yeni anlaşmalar ile hem Wiley ve Taylor&Francis gibi önemli yayıncıların önemli sayıda kitaplarına sadece Ebook Central üzerinden erişilebilmektedir.

–          Ebook Central üzerinden 26.000 elektronik kitaba DRM-Free olarak erişilebilmekte ve bu kitapların tamamı herhangi bir aracı programa ihtiyaç olmadan tek seferde PDF olarak indirilebilmektedir.

 

Erişim Linki : http://ebookcentral.proquest.com/lib/ikbu/home.action

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Değişik konularda 20 veri tabanı içermektedir. Bunlar; 1. Academic Search Complete, 2. Book Index with Reviews, 3. Business Source Complete, 4. ERIC, 5. Computers & Applied Science Complete, 6. Dynamed, 7. Environment Complete, 8. Health Source: Nursing / Academic Edition, 9. History Reference Center, 10. Humanities International Complete, 11. Legal Collection, 12. Library, Information Science & Technology Abstracts, 13. MasterFILE Premier, 14. MEDLINE, 15. Newspaper Source, 16. Professional Development Collection, 17. Psychology & Behavioral Sciences Collection, 18. Regional Business News, 19. Religion and Philosophy, 20. Serials Directory. Söz konusu veri tabanları yaklaşık 9182 akademik dergi içerir.

Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost

E-kitap Kullanım Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/EBSCOhost_Uzeinden_E-Kitap_Erisim_ve_Online_Kullanim_Kilavuzu.pdf

E-kitap İndirme Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/E-kitap_Indirme_Kilavuzu.pdf

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Emerald eJournals Premier Koleksiyonu; işletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, bilgi yönetimi, kalite, kamu yönetimi, mühendislik, turizm ve otelcilik konularında tam metin erişim sunar.

Erişim Linki : http://www.emeraldinsight.com/

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

 

HeinOnline “Academic Core Turkey” aboneliği ile birlikte aşağıda listelenmiş olan kaynaklara erişim sağlanabilmektedir.

American Association of Law Libraries (AALL)
Association of American Law Schools (AALS)
Canada Supreme Court Reports  
Code of Federal Regulations/Federal Register Library
Criminal Justice in America  
Early American Case Law  
English Reports  
European Center for Minority Issues  
Fastcase Basic (U.S. Case Law)  
Law Journal Library  
Legal Classics  
Manual of Patent Examining Procedure (MPEP)
Pentagon Papers  
Revised Statutes of Canada  
Trends in Law Library Management and Technology
U.S. Code  
U.S. Federal Legislative History Library
U.S. Presidential Library  
U.S. Statutes at Large  
U.S. Supreme Court Library  
U.S. Treaties and Agreements  
Academic Institutions also receive:  
International Law Association Reports
Woman and the Law (Peggy)  
World Constitutions Illustrated: Contemporary &
        Historical Documents and Resources
 
Foreign & International Law Resources Database  
Foreign Relations of the United States (FRUS)  
Harvard Research in International Law  
Index to Foreign Legal Periodicals  
International Law Association Reports  
United Nations Law Collection  
World Trials Library

Erişim Linki : https://heinonline.org/HOL/Welcome

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

IBFD veritabanı uluslararası vergi hukuku konusunda öncü kaynaklardandır. Dünyadaki tüm vergi bilimi araştırmalarını içermektedir.

Erişim Linki

https://research.ibfd.org

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institution of Engineering and Technology (IET) [Eski Adı: Institute for Electrical Engineers-IEE] tarafından 1988’den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına [yaklaşık 413 dergi (journal, transaction, magazine, letter)], 1988’den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerıne (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleler içerir.

Erişim Linki : http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/home.jsp

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

JSTOR Archive Journal Content

Multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Erişim sağlanan koleksiyonlar:

Arts & Sciences I, Arts & Sciences II, Arts & Sciences III, Arts & Sciences IV, Arts & Sciences V, Arts & Sciences VI

Arts & Sciences VII, Arts & Sciences VIII, Arts & Sciences IX, Arts & Sciences X, Arts & Sciences XI, Arts & Sciences XII

Arts & Sciences XIII, Arts & Sciences XIV, Arts & Sciences XV, Life Sciences, Business IV, Ecology & Botany II

Ireland Collection, Jewish Studies Collection, Hebrew Journals Collection , Sustainability Collection 

Ve ilgili koleksiyonlar içerisinde aşağıdaki özel konu paketlerine erişim sağlanabilecektir.

Asia, Biological Sciences , Business & Economics , Business I , Business II , Business III , Ecology & Botany I , Health & General Sciences, Iberoamerica , Language & Literature, Mathematics & Statistics, Music , Music Legacy, Religion & Theology

 

Erişim Linki : http://www.jstor.org/

Kullanım Kılavuzu:  https://guides.jstor.org/ld.php?content_id=35196049

Erişilebilen dergilerin listesini görmek için tıklayınız

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

 

 

 

Jurix Türkiye’de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri size sunmayı hedefleyen bir veritabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan dergilerin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veritabanı içerisinde yer almaktadır.

 

Erişim Linki : https://www.jurix.com.tr

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Masterfile Complete veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.

1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dokümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

Erişim Linki : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=f6h

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

PubMed’de indekslenen 2,000’den fazla dergiyi “tam metin” olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed’de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1965’li yıllara kadar uzanan MEDLINE Complete tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan Eczacılık, Hemşirelik, Veterinerlik ve Hasta Bakimi Yonetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir.

Erişim Linki :

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Araştırmacıların araştırmalarını organize etme, meslektaşları ile işbirliği yapma, yeni içerikler keşfetme ve dört milyondan fazla kullanıcı ile irtibat sağlamaya yardımcı olur. Masaüstü, iOS veya Android uygulamalarını kullanabilir veya internet tarayıcınızdan web kütüphanenize erişebilirsiniz.

Erişim Linki: https://www.mendeley.com/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

İçerik:

1,200+ tam metin gazete

130 haber bülteninden haberler

67 milyona yakın tam metin makale

Erişim Linki :

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=n5h

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

 

 

Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000’den fazla yeni tez platforma eklenmektedir.

Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar.

Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri’nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861’de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.

Erişim Linki: https://search.proquest.com/pqdtglobal/

Yardım Dokümanı: https://proquest.libguides.com/pqdttr

Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Sage Journals Online veritabanı; işletme, sosyal bilimler,beşeri bilimler, fen bilimleri, teknoloji ve tıp alanlarında yayınlanmış 1000+ dergiye 1999 yılından günümüze online erişim sağlar.

Erişim Linki: https://journals.sagepub.com/

Dergi listesi için TIKLAYINIZ

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Çok disiplinli bir veri tabanı olup, 2069 elektronik dergiye tam metin erişim hakkı bulunmaktadır. “Comple Collection”a 2003 yılından itbaren ve “Freedom Collection”a 2006 yılından itbaren erişim verilmektedir.”

Erişim Linki : http://www.sciencedirect.com/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

SciFinder, özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.

Altınbaş Üniversitesi Kullanıcıları SciFinder kullanımı için kayıt linkinden kayıt olduktan sonra erişim linkinden SciFinder’a erişebilirler.

Kayıt linki:

https://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=D115884AX86F350ABX5F86B238102C58C178

Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler:

Kullanıcı adı 5-15 karakterli, sadece harflerden oluşabilir ya da harf sayı kombinasyonu yapılabilir.

Şifre 7-15 karakterli ve aşağıdakilerden en az üçünü içeren bir kombinasyondan oluşmalıdır.

-harf,

-büyük-küçük harf karışık,

-sayı

-alfa numerik olmayan karakter, örneğin; (*,#,@,%,&)

Kullanıcı adı ve şifre aynı olamaz, en azından şifrenin 2 karakteri kullanıcı adından farklı olmalı.

Ayrıca e-mail adresi olarak @altinbas.edu.tr uzantılı üniversite adresinizi girmeniz gerekiyor.

Linkteki formu doldurulup register’a tıklayınca, bildirdiğiniz üniversite e-mail hesabınıza bir e-mail gelecek ve e-maildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla https://scifinder.cas.org adresinden giriş yapabileceksiniz. Kayıt formunu doldurma ve e-mail onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar.

Atıf veri tabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayri yayincidan saglanan 20.500’un uzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayin, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi, Medline’in %100’ünü kapsamaktadir.

Scopus, ilgili içeriğe en hızlı ulaşmanın en kolay yoludur. Sonuçları, enstitünüzdeki araştırmacılara araştırmalarının sonuçlarına odaklanmalarına yardımcı olacak şekilde düzenleme, ayırma ve hızla belirlemeyi sağlayan araçları sayesinde, araştırmacılar veritabanına hâkim olma konusunda daha az zaman harcayıp araştırmalarına daha çok zaman ayırabilirler.

Erişim Linki : http://www.scopus.com/home.url

Kullanım Kılavuzu : http://ekual.ulakbim.gov.tr/

Instruction for use : http://ekual.ulakbim.gov.tr/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Sosyal bilimler ile ilgili olan bu danışma kaynağı, 1900’lü yıllara dayanan beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki geniş yelpazeli ve önemli dergiler için üstün nitelikli indeksleme sağlar.

İçeriğinde;

 • Kitap eleştirilerini de içeren 1 milyona yakın indeks

 • International Index, Social Sciences & Humanities Index, and Social Sciences Index’in de içinde bulunduğu kapsamlı içerik

 • 1900’lü yıllara dayanan indeksleme

İçerdiği Bazı Konu Başlıklar:

 • Bağımlılık çalışmaları

 • Antropoloji

 • İletişim

 • İktisat

 • Etik

 • Aile çalışmaları

 • Cinsiyet çalışmaları

 • Uluslararası ilişkiler

 • Hukuk

 • Görsel Basın

 • Azınlık çalışmaları

 • Siyaset bilimi

 • Psikoloji

 • Kamu refahı

 • Sosyal hizmet

 • Şehir çalışmaları

 

Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ssr

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………,

 

 

TUBITAK ULAKBIM EKUAL abonelik çalışmaları kapsamında, SpringerLink e-dergi koleksiyonu için 2016 yılını da kapsayacak şekilde Ulusal Lisans anlaşması yapılarak üniversitemizin kullanımına sunulmuştur. Springer’in içerik platform olan SpringerLink üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiyi kapsamaktadır. Springer’in makalelere tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

Ayrıca yine ULAKBIM Ulusal Lisanslaması altında bulunan Springer’in 4 Dergi Arşivi koleksiyonu erişilebilir durumdadır. Bu 4 koleksiyon Bilgisayar Bilimleri, İşletme & Ekonomi, Beşeri Bilimler ve Çevre Bilimleri alanlarındaki 500’ün üstünde dergiden oluşmaktadır.

Erişim Linki : http://link.springer.com

Hızlı Kullanım Rehberi

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 983 dergi içerir. Her bir derginin başlangıç ciltleri belirtilmiştir, ancak genellikle 1997 yılından itibarendir. (Güncel cildi 3-7 (dahil) arasında olan dergiler kapsam dışı kalacaktır).

Erişim Linki : http://www.tandfonline.com/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır.

Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza doğru sıralayabilirsiniz. Ayrıca iki farklı besinin besin değerleri açısından karşılaştırılması mümkündür.

Erişim Linki : http://www.turkomp.gov.tr/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 180+ ülkede 36.500’den fazla hastanede, 1.5 milyondan fazla doktor tarafından yılda 516 milyon defadan fazla erisilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

Erişim Linki: www.uptodate.com/online

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Online Vergi Dünyası Dergilerine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@altinbas.edu.tr )

Erişim Linki : http://www.vergidunyasi.com.tr/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

Online Vergi Sorunları Dergisine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@altinbas.edu.tr )

Erişim Linki : http://www.vergisorunlari.com.tr/

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Konu ve atıf taraması yapılabilen bu platformda, SCI-SSCI-AHCI-SPCI-SSPCI veri tabanları taranmaktadır.

Erişim Linki : http://apps.webofknowledge.com/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

Wiley Online Library,  1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.

Wiley Online Library araştırma alanları:

 • Kimya

 • İşletme, ekonomi, finans, istatistik

 • Tıp

 • Yaşam Bilimleri

 • Matematik

 • Veterinerlik

 • Diş Hekimliği

 • Polimer ve Materyal Bilimleri

 • Eczacılık

 • Fizik ve Astromi

 • Psikoloji

 • Eğitim Bilimleri

 • Mühendislik

 • Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi

 • Mimarlık ve Planlama

 • Sanat ve Uygulamalı Sanatlar

 • Biyoloji

 • Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik

 • Hücre ve Moleküler Biyoloji

 • Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi

 • Genetik

 • Coğrafya & Keşifler

 • Tarih

 • Arkeoloji

Erişim Linki:  http://onlinelibrary.wiley.com

Erişilebilen dergilerin listesini görmek için tıklayınız!

Sevgili Kullanıcılarımız,

 

Web sayfamız ya da uzaktan erişim portalımız içerisindeki herhangi bir veri tabanına erişimde sorun yaşadığınızda  en hızlı şekilde çözüm sağlanabilmesi için "kutuphane@altinbas.edu.tr" adresine mail atmanızı rica ederiz.