16 Ağustos 2017

Abone Olunan Veritabanları

Academic Search Ultimate (Tüm Disiplinler)

Dünyanın en kapsamlı, çok disiplinli veri tabanı olan Academic Search Ultimate, sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren veri tabanıdır.

ACCESS PHARMACY

Kapsamında 31 adet e-kitabın yanı sıra konusunda isim yapmış profesörlerden sunumlar, animasyonlarla desteklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. İçeriğindeki soru bankası sayesinde eczacılık öğrencileri için ders çalışma, öğretim üyeleri için ise öğrencilerini sınama mümkün olmaktadır.

Applied Science & Business Periodicals Retrospective: 1913-1983 (H.W. Wilson)

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir.

Art Index Retrospective (H.W. Wilson)

Bu arşiv koleksiyonu, 1929’dan 1984’e kadar geçen süreci kapsayacak şekilde sanat ile ilgili birçok konuyu ele alır. Yarım yüzyıldan fazla bir süre için sanat literatürü sunan bu veri tabanı, 600’den fazla dergiye ek olarak 25,000’in üzerinde kitap incelemesini indeksler.

Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982 (H.W. Wilson)

İş ve işletme araştırmaları için değerli bir kaynak olan Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982, 70 yıllık akademik arşivinde akademik ve ticari dergileri indekslemektedir ve içerisinde Industrial Arts Index (1913-1957) veri tabanını da barındırır. İçerik: · 1,000’den fazla süreli yayın Aralarında kitap incelemelerinin de bulunduğu 2,500,000’in üzerinde makale içermektedir.

Business Source Ultimate

İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, alanında dünyanın en kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır.

Central & Eastern European Academic Source

Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar.

COCHRANE LIBRARY

Sağlık alanında karar verme sürecini iyileştirmek, desteklemek  için farklı türde yüksek kaliteli, bağımsız kanıtlar içeren ve bağımsız kanıtlara dayalı tanı koyma ve tedavide karar verme konusunda en güçlü kaynaklardan biridir.

COMPLETE ANATOMY

17.000’den fazla farklı yapı içeriği, 1500’den fazla video ve 100 saatin üzerinde ders ile Complete Anatomy oldukça kapsamlı anatomi içeriğine sahiptir. Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan makro anatomi modeli,  gerçek insan vücuduna en yakın  olacak şekilde tasarlanmıştır.

DynaMed: Kanıta Dayalı, Hasta Başı Bakım Aracı

DynaMed hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.

Ebook Central / ProQuest

–          Ebook Central içerisinde yer alan kitaplar dünyanın en önemli yayıncılarından sağlanmaktadır. Her yıl yapılan yeni anlaşmalar ile hem Wiley ve Taylor&Francis gibi önemli yayıncıların önemli sayıda kitaplarına sadece Ebook Central üzerinden erişilebilmektedir.

–          Ebook Central üzerinden 26.000 elektronik kitaba DRM-Free olarak erişilebilmekte ve bu kitapların tamamı herhangi bir aracı programa ihtiyaç olmadan tek seferde PDF olarak indirilebilmektedir.

EBSCOhost

Değişik konularda 20 veri tabanı içermektedir. Bunlar; 1. Academic Search Ultimate, 2. Book Index with Reviews, 3. Business Source Complete, 4. ERIC, 5. Computers & Applied Science Complete, 6. Dynamed, 7. Environment Complete, 8. Health Source: Nursing / Academic Edition, 9. History Reference Center, 10. Humanities International Complete, 11. Legal Collection, 12. Library, Information Science & Technology Abstracts, 13. MasterFILE Premier, 14. MEDLINE, 15. Newspaper Source, 16. Professional Development Collection, 17. Psychology & Behavioral Sciences Collection, 18. Regional Business News, 19. Religion and Philosophy, 20. Serials Directory. Söz konusu veri tabanları yaklaşık 9182 akademik dergi içerir.

EBSCO European Views of the Americas: 1493 to 1750

John Carter Brown Library ile işbirliği içerisinde EBSCO Information Services, 1750’den önce Avrupa’da Amerika hakkında yazılan basılı kayıtlar için kapsamlı bir rehber üretti. Toplamda 32,000’den fazla kayıt içermektedir.

Education Index Retrospective: 1929 – 1983 (Eğitim Bilimleri)

Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olan 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek, aralarında kitap incelemeleri de bulunan 850,000’den fazla kayıt sunar.

EMBASE

Embase, 37 milyondan fazla indeksli kayıt ve 8.500’den fazla indeksli hakemli biyomedikal dergi kapsamıyla ilaçlar ve farmakoloji, tıbbi cihazlar ve klinik tıpla ilgili temel bilime odaklanan bir biyomedikal veritabanıdır.

Farmakoloji, farmasötik bilimi ve klinik araştırmalar hakkında derinlemesine bilgi içermektedir. İçeriğinde 6000’den fazla konferansta indekslenen 3,5 milyondan fazla konferans özeti mevcuttur.

ERIC (Eğitim Bilimleri)

ERIC (the Education Resource Information Center), eğitim bilimleri literatürü için temel veri tabanıdır ve bu alanda çalışan tüm araştırmacıların ilk danışma kaynağıdır.

GreenFILE (Çevre)

Doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanı olan GreenFILE, çevre ile tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi çeşitli disiplinler arasındaki bağlara dikkat çeker.

Health Research Premium Collection

6.000’den fazla tam metin sağlık ve tıp dergileri yer almaktadır. Bunun yanında eğitim videoları, gazeteler, konferans bildirgeleri, gri literatür ve daha fazla yayın türüne bu içerikten erişim sağlayabilirsiniz.

Kanıta dayalı kaynaklara erişim oldukça önemlidir. Bu nedenle ProQuest binlerce makale ve 74.000’den fazla klinik araştırma kaydı ile deneysel çalışmalardan uzman görüşleri ve bulguları içerir.

HEIN ONLINE

HeinOnline, hukuk, hukuk tarihi ve ilişkili alanlarda 100 milyondan fazla sayfayı online, tümüyle aranabilir ve görsel tabanlı formatta sunar. HeinOnline, içerdiği 2,000’den fazla süreli yayını en geniş kapsamları ile sağlayarak hukuk tarihi alanındaki kaynak boşluğunu doldurur. HeinOnline, büyük bir hukuk dergisi koleksiyonuna ek olarak, Congressional Record Bound ciltlerinin tamamını,  U.S. Reports’un 1754’e kadar uzanan içeriğinin tamamını, 1700’lerin başlarına kadar uzanan ünlü davaları, 16. Yüzyıl ile 20. yüzyıl arasındaki hukuk klasiklerini, the United Nations and League of Nations Treaty Series’i, kapsamı 1936’ya kadar uzanacak şekilde the Federal Register’ı, 1938’den itibaren CFR’yi ve çok daha fazlasını erişilebilir hale getirir.

Hiperkitap

“Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap kütüphanesidir.  Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400 yayınevinin 30.000’e yakın e-kitabı bulunmaktadır.   Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler ve ders kitapları gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 30.000’e yakın e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.”

IBFD

IBFD veritabanı uluslararası vergi hukuku konusunda öncü kaynaklardandır. Dünyadaki tüm vergi bilimi araştırmalarını içermektedir.

IEEE Xplore Digital Library

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir.

IThenticate

Akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır. Veritabanına erişim için kayıt olmak gereklidir. Doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir. Kullanıcı şifresi için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’na başvurunuz.

İntihal.net

Tez, ödev, makale, proje gibi akademik yayınların benzerlik tespit raporu için kullanılan ve Türkiye’de üretilmiş olan  Akademik İntihal (www.intihal.net) veri tabanıdır.

Dünyanın ilk hakemli video veritabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments) ile 13000’den fazla videoya erişim sağlanabilmektedir. Araştırma ve Eğitim modüllerindeki tüm videolar abonelik kapsamındadır. 

JSTOR Archive Journal Content

Multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

JURIS DAS RECHTSPORTAL

Juris, Alman hukuku ve Avrupa Birliği hukuku alanında mahkeme kararları, yasalar, adli kararlar, sözleşme kararları gibi verileri kapsayan, 25 milyondan fazla yayına erişim sağlayan bir veritabanıdır.

JURIX

Jurix Türkiye’de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri size sunmayı hedefleyen bir veritabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan dergilerin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veritabanı içerisinde yer almaktadır.

LEGAL

Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.500 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.

Legalbank erişim adresi : https://legalbank.net

LEXPERA

LEXPERAiçeriğinde mevzuatiçtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. 

Library, Information Science & Technology Abstracts

500’den fazla temel dergi, 50’nin üzerinde öncelikli dergi ve 125 seçkin derginin yanı sıra kitapları, araştırma raporları ve tutanakları dizinlemektedir.

MasterFILE Complete (Genel İlgi Alanları, Popüler Yayınlar)

Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar.

MasterFILE Reference eBook Collection (eKitaplar)

MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin eKitap içermektedir.

MENDELEY

Araştırmacıların araştırmalarını organize etme, meslektaşları ile işbirliği yapma, yeni içerikler keşfetme ve dört milyondan fazla kullanıcı ile irtibat sağlamaya yardımcı olur. Masaüstü, iOS veya Android uygulamalarını kullanabilir veya internet tarayıcınızdan web kütüphanenize erişebilirsiniz.

Nature Academic Journals & Nature Journals All

37 adet dergi içeren Academic Journals ve 46 adet dergi içeren Nature Journals All koleksiyonlarına erişim mümkündür.

Newspaper Source Plus

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir.

Newswires

EBSCO’nun Newswires adlı veritabanı, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire’ın başlıca dünya haberlerine sürekli olarak ve neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Veri tabanı, 30 günlük olarak arşivlenir, böylece kullanıcılar araştırdıkları konuyla ilgili son 30 günde çıkan haberleri rahatlıkla okuyabilirler.

Official Methods of Analysis (OMA)

Resmi Analiz Yöntemleri, birçok ülke ve kuruluşun, standart geliştirme ve yöntem doğrulamaya katkıda bulunduğu uluslararası bir yöntem kaynağıdır. Resmi Analiz Yöntemleri, dünyada mevcut olan en kapsamlı ve güvenilir, kimyasal ve mikrobiyolojik yöntemler topluluğudur ve Codex gıda standartlarının çoğunda bulunur.

Kullanıcı Adı ve şifre için Kütüphane ile iletişime geçebilirsiniz.

OpenDissertations (Tezler)

1,200,000’den fazla doktora tezini tam metin olarak içerir.

OVID LWW

Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır.

ProQuest Dissertations and Theses Global

Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000’den fazla yeni tez platforma eklenmektedir. Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar. Araştırmacılar, ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların, ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veritabanı, 1861’de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.

Regional Business News (Ekonomi)

Business Source Ultimate için tamamlayıcı olan bu veri tabanı özellikle Birleşik Devletler ve Kanada kaynaklı, 100’den fazla yerel işletme yayınından gelen tam metinleri sunar. 20 yılı aşkın bir kapsam sunan Regional Business News, The Washington Post, PR Newswire US ve diğer önemli kaynakların haberlerini içerir.

SCIENCE DIRECT

Çok disiplinli bir veri tabanı olup, 2069 elektronik dergiye tam metin erişim hakkı bulunmaktadır. “Comple Collection”a 2003 yılından itbaren ve “Freedom Collection”a 2006 yılından itbaren erişim verilmektedir.”

SCIENCE DIRECT E-BOOKS

Science Direct içeriğindeki tüm kitaplara erişim sağlanabilmektedir. Science Direct arayüzünü kullanarak 41.000 kitaba tam metin olarak erişilebilmektedir.

SCIFINDER

SciFinder, özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır. Altınbaş Üniversitesi Kullanıcıları SciFinder kullanımı için kayıt linkinden, kayıt olduktan sonra erişim linkinden, SciFinder’a erişebilirler. Kayıt için tıklayınız.

  • Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler:
  • E-mail adresi olarak @altinbas.edu.tr uzantılı üniversite adresinizi girmeniz gerekiyor.
  • Linkteki formu doldurulup register’a tıklayınca, bildirdiğiniz üniversite e-mail hesabınıza bir e-mail gelecek ve e-maildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla https://scifinder.cas.org adresinden giriş yapabileceksiniz.
  • Kayıt formunu doldurma ve e-mail onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.

SOBIAD

Sobiad; ağırlıklı olarak Türkiye merkezli elektronik dergilerde bulunan hem Türkçe hem de diğer dillerde yapılmış yayınları kapsamaktadır. Fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında özelleşmiş atıf arama ve bibliyometrik veri analizi yapan bir atıf dizinidir.

Scopus

Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar.

SPRINGER LINK

Springer, içerik platformu olan SpringerLink üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiyi kapsamaktadır. Springer’in makalelere tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

Ayrıca yine ULAKBIM Ulusal Lisanslaması altında bulunan Springer’in 4 Dergi Arşivi koleksiyonu erişilebilir durumdadır. Bu 4 koleksiyon Bilgisayar Bilimleri, İşletme & Ekonomi, Beşeri Bilimler ve Çevre Bilimleri alanlarındaki 500’ün üstünde dergiden oluşmaktadır.

SpringerNature eBook Collections

Üniversitemizin satın alma modeliyle kütüphane koleksiyonuna kattığı, 2016-2018 yılları arasında yayınlanmış, toplamda 4389 adet kitap içeren

2016-2018 Springer Tıp eKitapları ve 2016-2018 Springer Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri eKitapları ‘ndan oluşan e-Kitap Koleksiyonudur.

Taylor and Francis

Taylor & Francis yayınevi tarafından yayınlanan birçok farklı disiplinde 2211 dergiye tam metin erişim imkanı sağlar.

Teacher Reference Center

Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, 220’den fazla hakemli öğretmen ve yönetici dergisini özetleri ile birlikte indeksler.

The Belt and Road Initiative Reference Source (Tüm Alanlar)

“Bir Kuşak, Bir Yol” çalışmalarını destekleyen bu eşsiz, tam metin veri tabanı, onlarca ülkede yayınlanmış binlerce akademik dergi içerir.  İçerik: · 5,000’e yakın tam metin dergi · 50’den fazla gazete ve haber bülteni · 260’ın üzerinde rapor ve konferans bildirisi · 1965’e kadar uzanan arşiv sayıları

TR Dizin (Tüm Alanlar)

TR Dizin, araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından oluşturulmuştur. TR Dizin’in kapsamını oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine bağlı olarak seçilmektedir.

TURCADEMY

Turcademy, Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi gibi Yayınevlerine ait olan 8000‘den fazla Türkçe e-kitap bulunan bir platformdur.

Turnitin Feedback Studio

Turnitin Feedback Studio, öğrencilerle eğitimcileri aynı platformda buluşturan, belgelerin orijinalite kontrollerinin yapılmasını, eğitimcilerin bu belgeleri notlandırmasını sağlayan dünyanın en önde gelen yazılımlarındandır.

TÜRK STANDARDLARI VERİTABANI

Her türlü madde ve mamül ile usul ve hizmet standardlarını yapmak amacıyla kurulan Türk Standardları Enstitüsü tarafından çıkarılmış olan TSE Standardları Veritabanı ile şu anda yürürlükte olan standardların tümüne erişim sağlanabilmektedir.
  • Temin etmek istediğiniz talebi kutuphane@altinbas.edu.tr adresine iletmenizi rica ederiz. Tek hesaplı erişim modeli olması nedeni ile standartlara erişimleriniz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı aracılığı ile sağlanacaktır. Talepleriniz, pdf formatında elektronik olarak kurum e-mail adresinize iletilecektir.
  • Kütüphanemiz tarafından size iletilen standardlar, telif hakkı ihlali oluşturacağı için paylaşılmamalı, çoğaltılmamalı ve herhangi bir çalışmaya tam metin olarak eklenmemelidir.

Standard Talebinde Bulunmak İçin TIKLAYINIZ

Up to Date

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 180+ ülkede 36.500’den fazla hastanede, 1.5 milyondan fazla doktor tarafından yılda 516 milyon defadan fazla erisilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

VERGİ DÜNYASI

Online Vergi Dünyası Dergilerine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@altinbas.edu.tr )

Web News

EBSCO’nun Web News adlı veritabanı, tüm dünyadan binlerce önemli haber beslemesine neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu koleksiyon farklı konularda 14.000’den fazla haber beslemesi içermektedir.

Web of Science

WOS (Web of Science) 1970’dan günümüze Science Citation Index-Expanded ve Social Sciences Citation Index’e erişim sağlayan bibliyografik bir veri tabanıdır. Makalelerin bibliyografik bilgileri, yararlanılan kaynakları ve atıfları listeler.

Wiley Online Library

Ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji, veterinerlik, ziraat vb. alanlarda 1997’den günümüze Wiley-Blackwell tarafından yayımlanan 1485 dergiye tam metin erişim imkanı sağlar.