16 Ağustos 2017

Abone Olunan Veritabanları

ACCESS PHARMACY

Access Pharmacy; eczacılık alanında, sürekli güncel tutulan farmakolojiden toksikolojiye tüm konuları kapsayan, site içi konu-anahtar kelime ile arama yapılabilen bir veritabanıdır. Kapsamında 31 adet e-kitabın yanı sıra konusunda isim yapmış profesörlerden sunumlar, animasyonlarla desteklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. İçeriğindeki soru bankası sayesinde eczacılık öğrencileri için ders çalışma, öğretim üyeleri için ise öğrencilerini sınama mümkün olmaktadır.

ClinicalKey

ClinicalKey, Elsevier’in medikal portföyüne, son çıkan kitaplara, dergilere, multimedya içeriklere ve 35’den fazla tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanına erişmenizi sağlar. Doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır.

COCHRANE LIBRARY

Sağlık alanında karar verme sürecini iyileştirmek, desteklemek  için farklı türde yüksek kaliteli, bağımsız kanıtlar içeren ve bağımsız kanıtlara dayalı tanı koyma ve tedavide karar verme konusunda en güçlü kaynaklardan biridir.

 • 8,500+ sistematik review, +1,700,000 trial, +2,400 protokol ve Cochrane Clinical Answers (klinik soru ve cevap)
 • 355.000’den fazla Epistemonikos Sistematik İncelemesi
 • PICO Araması
 • Her ay 30+ yeni review

Eğitim ve içerik videoları için Cochrane Library Eğitim Portalı

COMPLETE ANATOMY

17.000’den fazla farklı yapı içeriği, 1500’den fazla video ve 100 saatin üzerinde ders ile Complete Anatomy oldukça kapsamlı anatomi içeriğine sahiptir. Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan makro anatomi modeli,  gerçek insan vücuduna en yakın  olacak şekilde tasarlanmıştır.

DynaMed

National Science Foundation – NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 5,000’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor.

DynaMed hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.

Ebook Central / ProQuest

–          Ebook Central içerisinde yer alan kitaplar dünyanın en önemli yayıncılarından sağlanmaktadır. Her yıl yapılan yeni anlaşmalar ile hem Wiley ve Taylor&Francis gibi önemli yayıncıların önemli sayıda kitaplarına sadece Ebook Central üzerinden erişilebilmektedir.

–          Ebook Central üzerinden 26.000 elektronik kitaba DRM-Free olarak erişilebilmekte ve bu kitapların tamamı herhangi bir aracı programa ihtiyaç olmadan tek seferde PDF olarak indirilebilmektedir.

EBSCOhost

Değişik konularda 20 veri tabanı içermektedir. Bunlar; 1. Academic Search Complete, 2. Book Index with Reviews, 3. Business Source Complete, 4. ERIC, 5. Computers & Applied Science Complete, 6. Dynamed, 7. Environment Complete, 8. Health Source: Nursing / Academic Edition, 9. History Reference Center, 10. Humanities International Complete, 11. Legal Collection, 12. Library, Information Science & Technology Abstracts, 13. MasterFILE Premier, 14. MEDLINE, 15. Newspaper Source, 16. Professional Development Collection, 17. Psychology & Behavioral Sciences Collection, 18. Regional Business News, 19. Religion and Philosophy, 20. Serials Directory. Söz konusu veri tabanları yaklaşık 9182 akademik dergi içerir.

E-kitap Kullanım Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/EBSCOhost_Uzeinden_E-Kitap_Erisim_ve_Online_Kullanim_Kilavuzu.pdf

E-kitap İndirme Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/E-kitap_Indirme_Kilavuzu.pdf

EmeraldInsight

Emerald eJournals Premier Koleksiyonu; işletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, bilgi yönetimi, kalite, kamu yönetimi, mühendislik, turizm ve otelcilik konularında tam metin erişim sunar.

HEIN ONLINE

HeinOnline “Academic Core Turkey” aboneliği ile birlikte aşağıda listelenmiş olan kaynaklara erişim sağlanabilmektedir.

American Association of Law Libraries (AALL), Association of American Law Schools (AALS), Canada Supreme Court Reports, Code of Federal Regulations/Federal Register Library, Criminal Justice in America, Early American Case Law, English Reports, European Center for Minority Issues, Fastcase Basic (U.S. Case Law), Law Journal Library, Legal Classics, Manual of Patent Examining Procedure (MPEP), Pentagon Papers, Revised Statutes of Canada, Trends in Law Library Management and Technology, U.S. Code, U.S. Federal Legislative History Library, U.S. Presidential Library, U.S. Statutes at Large, U.S. Supreme Court Library, U.S. Treaties and Agreements

Academic Institutions also receive:

International Law Association Reports, Woman and the Law (Peggy), World Constitutions Illustrated: Contemporary &
Historical Documents and Resources, Foreign & International Law Resources Database, Foreign Relations of the United States (FRUS), Harvard Research in International Law, Index to Foreign Legal Periodicals, International Law Association Reports, United Nations Law Collection, World Trials Library.

Hiperkitap

“Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap kütüphanesidir.  Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400 yayınevinin 25.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.   Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler ve ders kitapları gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 26.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.”

IBFD

IBFD veritabanı uluslararası vergi hukuku konusunda öncü kaynaklardandır. Dünyadaki tüm vergi bilimi araştırmalarını içermektedir.

IEEE Xplore Digital Library

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institution of Engineering and Technology (IET) [Eski Adı: Institute for Electrical Engineers-IEE] tarafından 1988’den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına [yaklaşık 413 dergi (journal, transaction, magazine, letter)], 1988’den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerıne (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleler içerir.

intihal.net

Tez, ödev, makale, proje gibi akademik yayınların benzerlik tespit raporu için kullanılan ve Türkiye’de üretilmiş olan  Akademik İntihal (www.intihal.net) veri tabanına EKUAL kapsamında abonelik sağlanmıştır.

 • Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır.
 • intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz.
 • Doküman tipi ya da doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirsiniz.
 • intihal.net, sınıf mantığı – klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen, hesabında öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz.
 • Öğrencilerin ödev yüklemesi için, oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

User Guide        Kullanım Kılavuzu

JoVE (Journal of Visualized Experiments)

Dünyanın ilk hakemli video veritabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments) ile 13000’den fazla videoya erişim sağlanabilmektedir. Araştırma ve Eğitim modüllerindeki tüm videolar abonelik kapsamındadır. 

JSTOR Archive Journal Content

Multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Erişim sağlanan koleksiyonlar:

 • Arts & Sciences I, Arts & Sciences II, Arts & Sciences III, Arts & Sciences IV, Arts & Sciences V, Arts & Sciences VI
 • Arts & Sciences VII, Arts & Sciences VIII, Arts & Sciences IX, Arts & Sciences X, Arts & Sciences XI, Arts & Sciences XII
 • Arts & Sciences XIII, Arts & Sciences XIV, Arts & Sciences XV, Life Sciences, Business IV, Ecology & Botany II
 • Ireland Collection, Jewish Studies Collection, Hebrew Journals Collection , Sustainability Collection 

Kullanım Kılavuzu:  https://guides.jstor.org/ld.php?content_id=35196049

Erişilebilen dergilerin listesini görmek için tıklayınız

JURIX

Jurix Türkiye’de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri size sunmayı hedefleyen bir veritabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan dergilerin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veritabanı içerisinde yer almaktadır.

LEGAL

Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.500 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.

Legalbank erişim adresi : https://legalbank.net

LEXPERA

LEXPERAiçeriğinde mevzuatiçtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. 

MEDLINE Complete

PubMed’de indekslenen 2,000’den fazla dergiyi “tam metin” olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed’de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1965’li yıllara kadar uzanan MEDLINE Complete tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan Eczacılık, Hemşirelik, Veterinerlik ve Hasta Bakimi Yonetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir.

MENDELEY

Araştırmacıların araştırmalarını organize etme, meslektaşları ile işbirliği yapma, yeni içerikler keşfetme ve dört milyondan fazla kullanıcı ile irtibat sağlamaya yardımcı olur. Masaüstü, iOS veya Android uygulamalarını kullanabilir veya internet tarayıcınızdan web kütüphanenize erişebilirsiniz.

PRIMAL PICTURES ANATOMY.TV

PRIMAL PICTURES  – 3D Human Anatomy, insan anatomisi üzerine kapsamlı, dinamik, interaktif ve multimedya özelliklere sahip dünyanin ilk 3 boyutlu anatomi kaynağıdır. Bu interaktif kaynak, temel insan anatomisinin yanısıra vücudun bazı kısımları hakkında da eğitim modülleri sunmaktadır. Primal Pictures, 3 Boyutlu insan anatomisi alanında kapsamlı, detaylı ve eksiksiz hazırlanmış bir kaynak olduğu için Quens Award for Enterprice 2012 ödülüne layık görülmüştür.

Primal Pictures içinde yer alan modüllerin hepsi, vücudun ilgili kısmının fonksiyonlarını, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedürlerini gösteren üç boyutlu animasyonlar içermektedir. İçindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarının önde gelen uzmanları tarafından hazırlanmış anlatım metinleri eşlik etmektedir.

ProQuest Dissertations and Theses Global

Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000’den fazla yeni tez platforma eklenmektedir. Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar. Araştırmacılar, ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların, ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veritabanı, 1861’de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.

Yardım Dokümanı: https://proquest.libguides.com/pqdttr      Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ!

SCIENCE DIRECT

Çok disiplinli bir veri tabanı olup, 2069 elektronik dergiye tam metin erişim hakkı bulunmaktadır. “Comple Collection”a 2003 yılından itbaren ve “Freedom Collection”a 2006 yılından itbaren erişim verilmektedir.”

SCIENCE DIRECT E-BOOKS

Science Direct içeriğindeki tüm kitaplara erişim sağlanabilmektedir. Science Direct arayüzünü kullanarak 41.000 kitaba tam metin olarak erişilebilmektedir.

SCIFINDER

SciFinder, özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır. Altınbaş Üniversitesi Kullanıcıları SciFinder kullanımı için kayıt linkinden, kayıt olduktan sonra erişim linkinden, SciFinder’a erişebilirler. Kayıt için tıklayınız.

 • Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler:
 • Kullanıcı adı 5-15 karakterli, sadece harflerden oluşabilir ya da harf sayı kombinasyonu yapılabilir.
 • Şifre 7-15 karakterli ve aşağıdakilerden en az üçünü içeren bir kombinasyondan oluşmalıdır.
 • Harf (büyük-küçük harf karışık)
 • Sayı
 • Alfa numerik olmayan karakter, örneğin; (*,#,@,%,&)
 • Kullanıcı adı ve şifre aynı olamaz, en azından şifrenin 2 karakteri kullanıcı adından farklı olmalı.
 • Ayrıca e-mail adresi olarak @altinbas.edu.tr uzantılı üniversite adresinizi girmeniz gerekiyor.
 • Linkteki formu doldurulup register’a tıklayınca, bildirdiğiniz üniversite e-mail hesabınıza bir e-mail gelecek ve e-maildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla https://scifinder.cas.org adresinden giriş yapabileceksiniz.
 • Kayıt formunu doldurma ve e-mail onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.

SCOPUS

Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar.

Atıf veri tabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayri yayincidan saglanan 20.500’un uzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayin, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi, Medline’in %100’ünü kapsamaktadir.

Kullanım Kılavuzu : http://ekual.ulakbim.gov.tr/        Instruction for use : http://ekual.ulakbim.gov.tr/

SOBIAD

Sobiad; ağırlıklı olarak Türkiye merkezli elektronik dergilerde bulunan hem Türkçe hem de diğer dillerde yapılmış yayınları kapsamaktadır. Fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında özelleşmiş atıf arama ve bibliyometrik veri analizi yapan bir atıf dizinidir.

SPRINGER LİNK

Springer, içerik platform olan SpringerLink üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiyi kapsamaktadır. Springer’in makalelere tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

Ayrıca yine ULAKBIM Ulusal Lisanslaması altında bulunan Springer’in 4 Dergi Arşivi koleksiyonu erişilebilir durumdadır. Bu 4 koleksiyon Bilgisayar Bilimleri, İşletme & Ekonomi, Beşeri Bilimler ve Çevre Bilimleri alanlarındaki 500’ün üstünde dergiden oluşmaktadır.

Hızlı Kullanım Rehberi

SpringerNature eBook Collections

Üniversitemizin satın alma modeliyle kütüphane koleksiyonuna kattığı, 2016-2018 yılları arasında yayınlanmış, toplamda 4389 adet kitap içeren

2016-2018 Springer Tıp eKitapları ve 2016-2018 Springer Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri eKitapları ‘ndan oluşan e-Kitap Koleksiyonudur.

TAYLOR & FRANCIS

Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 983 dergi içerir. Her bir derginin başlangıç ciltleri belirtilmiştir, ancak genellikle 1997 yılından itibarendir. (Güncel cildi 3-7 (dahil) arasında olan dergiler kapsam dışı kalacaktır).

TURCADEMY

Turcademy, Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi gibi Yayınevlerine ait olan 8000’den fazla Türkçe e-kitap bulunan bir platformdur.

TURKOMP

TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır.

Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza doğru sıralayabilirsiniz. Ayrıca iki farklı besinin besin değerleri açısından karşılaştırılması mümkündür.

TÜRK STANDARDLARI VERİTABANI

Her türlü madde ve mamül ile usul ve hizmet standardlarını yapmak amacıyla kurulan Türk Standardları Enstitüsü tarafından çıkarılmış olan TSE Standardları Veritabanı ile şu anda yürürlükte olan standardların tümüne erişim sağlanabilmektedir.
 • Temin etmek istediğiniz talebi kutuphane@altinbas.edu.tr adresine iletmenizi rica ederiz. Tek hesaplı erişim modeli olması nedeni ile standartlara erişimleriniz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı aracılığı ile sağlanacaktır. Talepleriniz, pdf formatında elektronik olarak kurum e-mail adresinize iletilecektir.
 • Kütüphanemiz tarafından size iletilen standardlar, telif hakkı ihlali oluşturacağı için paylaşılmamalı, çoğaltılmamalı ve herhangi bir çalışmaya tam metin olarak eklenmemelidir.

Standard Talebinde Bulunmak İçin TIKLAYINIZ

Up to Date

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 180+ ülkede 36.500’den fazla hastanede, 1.5 milyondan fazla doktor tarafından yılda 516 milyon defadan fazla erisilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

VERGİ DÜNYASI

Online Vergi Dünyası Dergilerine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@altinbas.edu.tr )

VERGİ SORUNLARI DERGİSİ

Online Vergi Sorunları Dergisine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@altinbas.edu.tr )

WEB of SCIENCE

Konu ve atıf taraması yapılabilen bu platformda, SCI-SSCI-AHCI-SPCI-SSPCI veri tabanları taranmaktadır.

WILEY ONLINE LIBRARY

Wiley Online Library,  1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.

Wiley Online Library araştırma alanları:

Kimya, İşletme, Ekonomi, Finans, İstatistik, Tıp, Yaşam Bilimleri, Matematik, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Polimer ve Materyal Bilimleri, Eczacılık, Fizik ve Astromi, Psikoloji, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi, Mimarlık ve Planlama, Sanat ve Uygulamalı Sanatlar, Biyoloji, Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik, Hücre ve Moleküler Biyoloji, Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi, Genetik, Coğrafya & Keşifler, Tarih, Arkeoloji.

Erişilebilen dergilerin listesini görmek için tıklayınız!

Uzaktan erişim için https://kutuphane.altinbas.edu.tr/vetisbt/ adresi, kullanıma açılmıştır. Veritabanları için uzaktan erişimimiz bu portal üzerinden sağlanacaktır. Kütüphane koleksiyonumuz içinden tarama yapılmasına imkan veren kutuphane.altinbas.edu.tr internet sitemizden, sağ üst köşede yer alan “VETİS” ibaresine tıklayarak da ilgili link’e erişebilirsiniz.

Giriş yapmak için: https://kutuphane.altinbas.edu.tr/vetisbt/

Sisteme Giriş Yapa tıkladıktan sonra,

Kullanıcı adı: Kurumsal Mail Adresiniz (……………….@ogr.altinbas.edu.tr)

Şifre: Mail’inizin şifresidir.

Giriş yapmakta problem yaşamanız durumunda, “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayıp, hesap bilgilerinizi görebilir ya da şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bilgi için: kutuphane@altinbas.edu.tr

 

Our remote access to databases will be provided through https://kutuphane.altinbas.edu.tr/vetisbt/ this portal. You can also access the relevant link by clicking on the phrase “VETİS” in the upper right corner of our website, kutuphane.altinbas.edu.tr, which allows browsing through our library collection.

For Login: https://kutuphane.altinbas.edu.tr/vetisbt/

After clicking Login to the System,

Username: Your Corporate Email Address (……………….@ogr.altinbas.edu.tr)

Password: It is the password of your mail.

If you have problems logging in, you can click on the "Forgot Password" option to view your account information or reset your password.

For Information: kutuphane@altinbas.edu.tr